Barış Masası

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR,


Hollanda Elazığ’lılar Derneği olarak; son dönemde Anavatanımızda yaşanan sıkıntıları üzüntü verici bir şekilde takip etmekteyiz.


Malesef hergün bir sürü ocağa ateş düşerek anaları can evinden vurmaktadır.

Bu fitne ve fesat’ın ülkemizdeki birlik ve beraberliğe sekte vurduğunu üzüntüyle belirtmek zorunda kalıyoruz. Oysa yaklaşık son 3 yıl içinde birlik ve beraberlik, akabinde kardeşlik projesi ile Çözüm süreci belli bir noktaya gelmiş, birinci Meclis ruhunun tekrar ülkemizde Türkiye bedeni içinde ruh’a bürüneceğini ummuştuk.

Son 12 yıldaki ekonomik ve siyasi kazanımların, bu yaşananlardan dolayı heba olacağı korkusu yaşamaktayız.


Ülkemizin tekrar ekonomik ve siyasi ivme kazanabilmesi için bir an önce barış masası etrafında oturarak gerekli ortamın hazırlanması için adımların atılmasını beklemekteyiz.


Bu çalışmaların yanlız hükümetin sorumluluğunda değil de, öteki partilerin aktif katılımıyla “ÇÖZÜM ODAKLI ÖNERİLERİYLE” siyasi veya ideolojik ayrıştırıcı etmenlerden uzaklaşarak makul yolun bulunabileceği umudu içerisindeyiz.

Bu adımların atılması esnasında BİZE DÜŞEN SORUMLULUĞU SEVE SEVE YERİNE GETİRECEĞİMİZİ BELİRTEREK, öteki STK’ları da toplumsal birliktelik ve dayanışmaya davet ettiğimizi belirtmek istiyoruz.


Olaylar bu şekilde devam ettiği sürece dışarıdan ülkemizdeki kardeşlik ortamının tamir edilemez şekilde tahribata açık olduğunu belirterek, dış mihrakların olaya müdahil olmasına toplumsal olarak  ÇANAKKALE RUHU İLE ENGEL OLMAK ZORUNDAYIZ.


Kısacası ölüm ve gözyaşının ülkemizin kaderi olmadığına inanarak, BİRİNCİ MECLIS ruhuna sarılarak ülkemizde BARIŞ ve KARDEŞLİK içinde yaşamayı kendimize şiar edinerek KARDEŞLIK HUKUKUN’a SAYGI İÇERİSİNDE YENİ BİR BAŞLANGIÇ YAPMAYA İHTİYAÇ DUYDUĞUMUZU BELIRTMEK İSTİYORUZ.


Yaşanan olaylarda hayatlarını kaybedip şehadet şerbetini içenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet diler, vatan ve milletimize de sabırlar tëmenni ediyoruz.


Sevgi ve saygılarımla,

Hollanda Elazığ’lılar Derneği

Yönetim Kurulu adına Başkan

Resul Özdemir

Leave a Reply