Archive for March, 2016

FİGÜRAN ARANIYOR

Monday, March 14th, 2016

Sayın CPD yetkililerine,


İki gün içinde doyurucu bir açıklama yapılmazsa aşağıdaki kamuoyu açıklaması, kamuoyu ile paylaşılacaktır diye kendilerine iletmiştim. İki gün içinde konuya taraf olan kişiler tarafından aranıldım ve bu konunun düzeltileceği söylenilmesine rağmen, maalesef herhangi bir çalışma görmediğimizden dolayı artık bu açıklamayı kamuoyu ile paylaşmaktan herhangi bir sakınca görmüyoruz. Sevgi ve saygılarımla 

Hollanda Elazığ’lılar Derneği Başkanı


“Voorzitter van Vereniging Elazığ”


RESUL ÖZDEMİR
FİGÜRAN ARANIYOR


24  ŞUBAT 2016 tarihinde CPD kurumundan M. Emin Ateş imzalı bir davetiye aldık.


Geçen yıl ortalarında malesef basın aracılığıyla CPD ‘nin bir toplantı organize ettiğini “Sanki YANGINDAN MAL KAÇIRIR ve Devlet’in GİZLİ BİLGİSİ gibi” öğrenmiştik.

Bunun üzerine yapmış olduğumuz basın açıklaması akabinde M. Emin Ateş bey’in arzusuyla bir araya gelip yanlış anlaşılmaları ortadan kaldırmak üzere görüşmüştük. 

Bu görüşme gayet dostane ve karşılıklı saygı ölçülerinde fikir alış verişi ve bundan sonra yapılacak toplantı ve organizasyonlarda uyulması gereken konuları netleştirmiştik “Diye düşünüyordum”.


Malesef Salı “24 Şubat” günü bize ulaşan mail akabinde neden diye sorgulama ihtiyacı hissettik, o yüzden CPD’yi arayarak mailin içeriği hakkında ve konuşulup anlaşılmış yol haritasının neden uygulanmadığı konusunda bilgi sahibi olmak istedik. Malesef üzücü bir şekilde yine aynı hatanın tekrarlandığını müşahede etmiş bulunuyoruz.

Daha önceki basın açıklamasında belirttiğimiz şartların yerine getirilmediği gibi ve ayrıca görüşmemizde konuşulan konular yerine getirilmediği için bundan böyle CPD diye bir kurumu; BAŞINDA BULUNDUĞUM KURUM ADINA ve TEMSİL ETTİĞİM BÖLGE ADINA TANIMADIĞIMIZI  BELİRTEREK, böyle bir kurumun yapacağı çalışmaları yok hükmünde sayıyoruz. 

Belki bazıları “Temsil ettiğim bölgeden birileri” birlikte bir kare resminin çıkması hevesiyle birlikte bir çalışma içine girerlerse; Buradan bu kişilerin bölgeyi temsil yetkilerinin olmadığını belirtiyoruz.


Şayet ona rağmen böyle bir çalışma yapılırsa da, bölge insanları ile CPD’yi karşı karşıya getireceğinden dolayı CPD “üyeleri” ile bölge insanları arasında tamir edilemiyecek hasarlar “GÜVENSİZLİKLER” bırakacağını hatırlatmakta fayda  görüyoruz..


Yukarıdaki yaptığımız açıklamalar ve gösterilen davranışlar ışığında anladığımız kadarıyla SENARYOSU YAZILMIŞ oyuna FİGÜRAN aranmaktadır, başında bulunduğum KURUMUN ve TEMSİL ETTİĞİM KİŞİLERİN senaryosu yazılmış oyunlara FİGÜRAN durumuna düşmesine asla ve asla müsaade etmeyeceğimi kamuoyuna belirtmek istiyorum.


Sevgi ve saygılarımla 

Hollanda Elazığ’lılar Derneği Başkanı 

Resul Özdemir

EL KOYMA OLAYI veya KAYYUM ATANMASI

Sunday, March 6th, 2016

Böyle olmamalıydı, Bu yazıyı yazarken inanın nasıl yazacağımı bir türlü bilemedim, fakat yazmam gerektiğini düşündüğüm için de bir yerlerden başlayıp içimde geçenleri buraya döktüm..

Malesef kurulduğu dönemden 2011 yılına kadar elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştığım ve iyi noktaya gelmesi için çabaladığım Zaman Gazetesi iki gün önce Kayyum atanarak bir şekilde kontrol altına alınmaya çalışılıyor..

Yazık ki, NE KADAR YAZIK….

* Ben ve benim gibi düşünen ve karınca kararınca, Zaman Gazetesinin bir yerlere, hatta ve hatta en üst düzeye ulaşması gerektiğini düşünenler boşuna mı KÜREK çekti?

* Bazıları bizim EMEKLERİMİZİ kendi EGOLARI ve GİZLİ EMELLERİNE ulaşması için mi KULLANDI?

* Devlet ve Millet birlikteliğine belki ağır olacak “ama” NİFAK TOHUMLARI eksin diye mi gelişmesine KATKI SUNDUK?

* Bizim gibi karşılık beklemeden katkı sunanları şakşakçılara SATSIN diye mi DESTEK VERDİK?

* Yıllarca DİN, GELENEK ve GÖRENEKLERİME KÜFÜR edenlerle aynı safta olması için mi GELİŞMESİNE KATKIDA BULUNDUK?

* Kişilere kızıp “Pire’ye kızıp, yorgan yakma meselesi gibi” HALKTAN ACISINI ÇIKARMASI için mi BÜYÜTTÜK?

MALESEF olay öyle bir noktaya geldi ki, bu el koyma olayına KIZAMIYACAK bir DURUMA GELDİM..

Aslında bana yakışan ve çizmiş olduğum profili bilenler bilir ki; bu el koyma olayına en büyük KARŞI KOYMAYI benim yapacağımı bilirler.

Oysa İKİ KÖTÜ durumdan birini tercih durumuna soktukları için Zaman Gazetesi yöneticilerine HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.

Aynı zamanda HÜKÜMET’e de buradan şöyle de SESLENMEK İSTİYORUM; Zaman Gazetesi olayında devlet refleksi ve haklı sebeplerin olmasına rağmen bu tür davranışları ASLA ve ASLA TAVSİYE ETMEDİĞİMİ BELİRTMEK İSTİYORUM.

Dün komplo oyunları ile ASKERİ ve SİVİL masum insanları bir bir MAHKEME ve MAPUSHANE KORİDORLARINDA CEZALANDIRANLAR gibi bugün de Paralel yaftası ile RÖVANŞIST davranışlar içinde etrafınızda olanlara DİKKATİNİZİ ÇEKERİM.

İlk önce kimlerle YOLA ÇIKTIĞINIZI ve bu yolda yola birlikte çıktıklarınızı hangi ŞAKŞAKÇI ve MENFAAT DÜŞKÜNLERİ ile değiştirdiğinize dikkatinizi çekmek istiyorum..

İnşaALLAH bu el koyma olayı sizler de ALIŞKANLIK YARATIP haksız yere öteki kurumlara da EL KOYMA HAREKETİNE DÖNÜŞMEZ.

Çünkü bana kalırsa çoktan Kayyum atanması gerekenler varken öncelik Zaman Gazetesine verilmesi de yukarıda belirttiğim gerekleri olmasına RAĞMEN ÜZMÜŞTÜR.

Fakat,

KEŞKE bu durum HİÇ HASIL OLMASAYDI ve o bebeklik döneminden serpilip KAS’lı ATİK ve YÜREKLİ genç birine dönüşünceye kadar emek verdiğimiz Zaman Gazetesi eskisi gibi YAYIN HAYATINA devam etse de bizde arkasında dursaydık.

Malesef ÜZÜCÜ olan ŞEY BAŞIMIZA GELDİ.

Gururla evimize gelen ve hergün mutlaka okuduğum Gazate bu vesile ile İnşaALLAH tekrar eski günlerine dönerek evimizin baş köşesinde yerini alır.

En nihayetinde SON SÖZÜM de HÜKÜMET’e “ÖZELLİKLE devlet demiyorum, çünkü HÜKÜMET’ler geçici, baki olan DEVLET’tir ama ASİL olan da ülkede yaşayan BİREYLERDİR” sizden büyük Cenab-ı Allah vardır.

Sevgi ve Saygılarımla

RESUL ÖZDEMİR